فراخوان خروش مردم بحرین علیه آل خلیفه

الجمری گفت: پیشتر اعلام کرده ایم که حرکت ما دیگر مسالمت آمیز نخواهد بود و تکلیف ما را خدا روشن کرده است با استناد به آیه قرآن کریم که فرموده است : "هر کس به شما تعدی کرد وحمله ورشد، مقابله بمثل کنید".

این فعال سیاسی بحرینی افزود: نباید بگذارم از این پس آل خلیفه در منازلشان راحت باشند.

وی گفت: رژیم تصور کرد که معنای حرکت مسالمت آمیز مردم، شکست آنهاست درحالی که اگر معادله تغییر کند و مردم پایداری و مقاومت در پیش گیرند رژیم مجبور خواهد شدت در تصمیم هایش بازنگری کند.

الجمری درباره بازداشت زنان و مردان در بحرین تصریح کرد: دیر یا زود زنان بازداشت شده آزاد خواهند شد. رژیم حقیرتر از آن است که بازداشت زنان را ادامه دهد. مقاومت و پایداری مردم بحرین سبب خواهد شد رژیم و حامیان سعودی، آمریکایی و انگلیسی آن از تصمیم شان عقب نشینی کنند.

محاکمه پزشکان انتقام جویانه است

یک فعال بحرینی محاکمه پزشکان از سوی دستگاه قضایی بحرین را سیاسی و انتقام جویانه خواند.

گروهی از پزشکان بحرینی که از سوی مسوولان این کشور به اتهام واهی مخفی کردن سلاح در بیمارستان سلمانیه و درمان زخمی های اعتراض های مردمی در بحرین بازداشت شده اند ، امروز در دادگاه محاکمه شدند.

"ابراهیم العرادی" پزشک بحرینی درمصاحبه با العالم گفت: همه محاکمه هایی که در بحرین صورت می گیرد ، سیاسی است و این پزشکان بیگناه فقط به این علت که جان زخمی ها را نجات داده اند ، محاکمه شده اند.

وی افزود: هیچ مدرکی دال براین که پزشکان بحرینی به مخفی کردن اسلحه در بیمارستان اقدام کرده باشند ، وجود ندارد.

العرادی تصریح کرد: محاکمه پزشکان بحرینی برای انتقام گیری از آنان به به دلیل معالجه زخمی های اعتراض های مردمی است که از چهاردهم فوریه در بحرین آغاز شده است و به همین دلیل این محاکمه ها سیاسی است.

این پزشک بحرینی با بیان این که مسوولان بحرینی با وارد کردن اتهامات نادرست و دروغین به این پزشکان گفت: هرحکمی که برای این افراد صادر شود ، غیرعادلانه است.

وی تصریح کرد : واقعیت ها در بحرین وارونه شده است و اگر حکومت بحرین ، به قانون احترام می گذاشت ، از این پزشکان که جان صدها نفر از افراد بیگناه را نجات دادند ، تمجید و تقدیر می کرد نه اینکه آنان را به علت انجام وظیفه انسانی و حرفه ای محاکمه و مجازات کند.

این پزشک سابق در بیمارستان سلمانیه در منامه بر همبستگی همه بحرینی ها در داخل و خارج از کشور با پزشکان و دیگر افراد بازداشت شده تاکید کرد و گفت: مردم خواهان آزادی افراد بازداشت شده هستند و تا زمانی که پزشکان و دیگر بازداشت شدگان از زندان آزاد نشوند ، آسوده نخواهند نشست.....

/ 0 نظر / 21 بازدید