عربستان عامل رنج مضاعف مردم بحرین

وی خاطرنشان کرد : بازداشت مخالفان، سرکوب و محاکمه فعالان و معترضان بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه که با بی توجهی مقام های این کشور به اعتراض های نهادهای مستقل مدافع حقوق بشر بین المللی همچنان در حال انجام است، باعث شده تا فعالان حقوقی با برگزاری کنفرانسی در بیروت موارد نقض حقوق بشر علیه شهروندان بحرینی را بررسی و محکوم نمایند.

رییس جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین، اظهارداشت: مقام های بحرین با حمایت نیروهای اشغالگر عربستانی دست به جنایتهای وحشیانه علیه مردم  می زنند، مردمی که خواهان حقوق مشروع خود هستند ؛ اما همچنان  حقوق آنها نقض می شود.

وی افزود :علاوه بر عربستان چندین کشور علیه خواست و اراده مردم بحرین عمل می کنند و در بیشتر شدن رنج و سختی بحرینیها سهیم هستند.

مسقطی خاطرنشان کرد: این کنفرانس سراغاز تحرک و تشکیل لابی های حقوق بشر و همچنین برپایی کنفرانسها و همایشهایی در کشورهای اروپایی و عربی برای تسریع در حل و فصل مسائل بحرین است.

وی مشارکت فعال در این کنفرانس را ستود و گفت : در این کنفرانس بسیاری از اسناد و مدارک از حوادث بحرین ارائه شد و آنچه که باید در مرحله آتی انجام شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 12 بازدید