محاکمه مقامات رژیم آل خلیفه

در این نشست بین المللی که با حضور سازمان های حقوقی بین المللی و شخصیت های حقوقی و سیاسی عرب امروز (چهارشنبه) در بیروت پایتخت لبنان آغاز بکار کرد، اوضاع حقوق بشر بحرین و موارد نقض آن از سوی مقامات رژیم منامه و جنبه های قانونی آن بررسی می شود.

" عبدالاله الماحوزی " عضو کنگره بین المللی حقوق بشر در گفت وگو با شبکه خبری العالم تصریح کرد: در این نشست که فعالان حقوقی بحرینی آن را برگزار کرده اند، صرفا موضوع حقوق بشر در بحرین بررسی می شود و به مسائل سیاسی پرداخته نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:هدف از برپایی این نشست، افشای موارد نقض حقوق بشر در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه است تا به اهرم فشاری علیه منامه برای پایان دادن به اقدامات غیرقانونی آن تبدیل شود.

این فعال سیاسی بحرینی گفت: بحرینی های شرکت کننده در این نشست با توجه به جایگاه حقوقی خود به این اجلاس دعوت شده اند نه جایگاه سیاسی و همچنین نمایندگانی از شورای حقوق بشر و کمیساریای عالی حقوق بشر در ژنو و نمایندگانی ازگروه های غیردولتی و مستقل از اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا در آن مشارکت کرده اند.

الماحوزی افزود: شمار زیادی از شخصیت های حقوقی، قضات و وکلا از عراق، لبنان، کویت، تونس، مصر، امریکا و آلمان در این اجلاس شرکت می کنند.

عضو کنگره بین المللی حقوق بشر در بحرین اظهار داشت: سازمان های محلی و نهادهای حقوقی همچنان به بررسی وضعیت حقوق بشر در بحرین می پردازند و با وجود تلاش عوامل استکبار برای پاک کردن صورت مسئله، موارد نقض حقوق بشر در این کشور را پیگیری خواهند کرد.

نایب رییس شورای حقوق بشر خلیج فارس نیز تاکید کرد: موارد نقض حقوق شهروندان بحرینی باید ثبت و مستند سازی شود تا سازمان های بین المللی بتوانند با استفاده از ابزارهای مناسب برای متوقف کردن این جنایات و بررسی چگونگی محاکمه عوامل این جنایات بهره گیرند.

" خالد ابراهیم " افزود: شمار زیادی از شخصیت های حقوقی بارز در بحرین بطور شبانه روزی در زمینه ثبت و مستند سازی جنایات رژیم آل خلیفه و ارائه آن به جامعه جهانی فعالیت می کنند و می توان به فعالان مرکز حقوق بشر بحرین ، مرکز جوانان حقوق بشر بحرین و سایر شوراها و مراکز فعال در این زمینه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: جنبش اعتراضی مسالمت آمیز مردم بحرین اگر چه با بایکوت رسانه ای مواجه شده است، اما امروزه همه جهانیان از آنچه در بحرین اتفاق می افتد اطلاع دارند و می دانند که پزشکان بحرینی تنها به جرم مداوای مجروحان جنبش اعتراضی به احکام سنگین قضایی محکوم شده اند.

ابراهیم خاطرنشان کرد: قوانین بین المللی حق شهروندان در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را به رسمیت می شناسد و سازمان های حقوق بشری در سطح جهان امروزه با قدرت در دفاع از مردم بحرین ایستاده اند

/ 0 نظر / 14 بازدید